desviación típica

Kullanım örnekleri

desviación típica
typical deviation
icon arrow

typical

Phonetic: "/ˈtɪpɪkl̩/"

Part Of Speech: noun


Definition: Anything that is typical, normal, or standard.

Example: Among the moths, typicals were more common than melanics.

icon arrow

typical

Phonetic: "/ˈtɪpɪkl̩/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Capturing the overall sense of a thing.


Definition: Characteristically representing something by form, group, idea or type.


Definition: Normal, average; to be expected.


Definition: Of a lower taxon, containing the type of the higher taxon.

icon arrow

deviation

Phonetic: "/diviˈeɪʃən/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act of deviating; wandering off the correct or true path or road


Definition: A departure from the correct way of acting


Definition: The state or result of having deviated; a transgression; an act of sin; an error; an offense.

Example: mankind’s deviation from divine will


Definition: (contract law) The voluntary and unnecessary departure of a ship from, or delay in, the regular and usual course of the specific voyage insured, thus releasing the underwriters from their responsibility.


Definition: (Absolute Deviation) The shortest distance between the center of the target and the point where a projectile hits or bursts.


Definition: For interval variables and ratio variables, a measure of difference between the observed value and the mean.


Definition: The signed difference between a value and its reference value.

İngilizce Türkçe Cümle Çevirmeni

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!