temperamento flemático

Kullanım örnekleri

temperamento flemático
phlegmatic temperament
icon arrow

phlegmatic

Phonetic: "/flɛɡˈmætɪk/"

Part Of Speech: noun


Definition: One who has a phlegmatic disposition.

icon arrow

phlegmatic

Phonetic: "/flɛɡˈmætɪk/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Not easily excited to action or passion; calm; sluggish.


Definition: Abounding in phlegm.

Example: a phlegmatic constitution


Definition: Generating, causing, or full of phlegm.

icon arrow

temperament

Phonetic: "/ˈtɛmpəɹmənt/"

Part Of Speech: noun


Definition: A moderate and proportionable mixture of elements or ingredients in a compound; the condition in which elements are mixed in their proper proportions.


Definition: Any state or condition as determined by the proportion of its ingredients or the manner in which they are mixed; consistence, composition; mixture.


Definition: A person's usual manner of thinking, behaving or reacting.


Definition: A tendency to become irritable or angry.


Definition: The altering of certain intervals from their correct values in order to improve the moving from key to key.


Definition: Individual differences in behavior that are biologically based and are relatively independent of learning, system of values and attitudes.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Tek bir tıklamayla kelimeleri çevirin! Türkçe'den İngilizce'ye çevirmenimiz iki yönlü bir çeviri programıdır, anlamların ikamesi için kapsamlı bir sözlük içerir, kelime öbeklerinin ve ifadelerin kullanım örneklerini ve bunların fonetik bileşenlerini gösterir. Tercümanımız, çeviri alanındaki bilgi tabanını sürekli olarak güncelleyen ve son kullanıcı için tamamen anonim ve ücretsiz olarak korurken hizmet kalitesini koruyan profesyonel bir dilbilimci ekibi tarafından oluşturulmuştur. Çevirileriniz sadece size ait!Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.