atestar

Kullanım örnekleri

atestar
cram
icon arrow

cram

Phonetic: "/kɹæm/"

Part Of Speech: noun


Definition: The act of cramming (forcing or stuffing something).


Definition: Information hastily memorized.

Example: a cram from an examination


Definition: A warp having more than two threads passing through each dent or split of the reed.


Definition: (British slang) A lie; a falsehood.


Definition: A mathematical board game in which players take turns placing dominoes horizontally or vertically until no more can be placed, the loser being the player who cannot continue.


Definition: A small friendship book with limited space for people to enter their information.

icon arrow

cram

Phonetic: "/kɹæm/"

Part Of Speech: verb


Definition: To press, force, or drive, particularly in filling, or in thrusting one thing into another; to stuff; to fill to superfluity.

Example: to cram fruit into a basket; to cram a room with people


Definition: To fill with food to satiety; to stuff.

Example: The boy crammed himself with cake


Definition: To put hastily through an extensive course of memorizing or study, as in preparation for an examination.

Example: A pupil is crammed by his tutor.


Definition: To study hard; to swot.


Definition: To eat greedily, and to satiety; to stuff oneself.


Definition: (British slang) To lie; to intentionally not tell the truth.


Definition: (British slang) To make (a person) believe false or exaggerated tales.

Türkçe'den İngilizce'ye Çevirmen

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Çevirilerinizi daha da iyi hale getirmek için özel olarak tasarlanmış arayüzümüzün yeni özelliklerine göz atın. Doğal olarak, hizmetimiz ücretsiz kalır ve ayrıca bir uygulama olarak da mevcuttur. Tüm özellikler, çeşitli ortak dillerin kombinasyonları için yerel olarak mevcuttur. Diğer özellikler ve dil kombinasyonları aşağıdadır. Hangi dile çeviri yaparsanız yapın, ortaya çıkan metin çevrimiçi sözlüğümüze bağlanır. Anlamları ve diğer cümlelerdeki kullanımları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, çıktı metin kutusundaki tek tek kelimeler ayrıntılı olarak analiz edilir. Her şey tamamen ayrıntılı ve gerekirse test edilmiştir!Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.