kontrbas

Kullanım örnekleri

kontrbas
bass
icon arrow

bass

Phonetic: "/beɪs/"

Part Of Speech: noun


Definition: A low spectrum of sound tones.

Example: Peter adjusted the equalizer on his audio equipment to emphasize the bass.


Definition: A section of musical group that produces low-pitched sound, lower than the baritone and tenor.

Example: The conductor preferred to situate the bass in the middle rear, rather than to one side of the orchestra.


Definition: One who sings in the bass range.

Example: Halfway through middle school, Edgar morphed from a soprano to a bass, much to the amazement and amusement of his fellow choristers.


Definition: An instrument that plays in the bass range, in particular a double bass, bass guitar, electric bass or bass synthesiser.

Example: The musician swung the bass over his head like an axe and smashed it into the amplifier, creating a discordant howl of noise.


Definition: The clef sign that indicates that the pitch of the notes is below middle C; a bass clef.

Example: The score had been written without the treble and bass, but it was easy to pick out which was which based on the location of the notes on the staff.

icon arrow

bass

Phonetic: "/beɪs/"

Part Of Speech: verb


Definition: To sound in a deep tone.

icon arrow

bass

Phonetic: "/beɪs/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Of sound, a voice or an instrument, low in pitch or frequency.

Example: The giant spoke in a deep, bass, rumbling voice that shook me to my boots.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!

Türkçe - İngilizce çevirmenimiz birçok dilbilimci ve geliştiricinin ürünüdür. Herhangi bir cümleyi, kelimeyi veya metnin tamamını hızlı ve tamamen ücretsiz çevirin! Çevirmenimiz 800'den fazla farklı dili anlamaktadır. Program medyadan büyük miktarda bilgi kullanır, bu nedenle tüm dünya haberlerini kapsar.Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.